RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Wrocław to jedno z najczęściej odwiedzanych polskich miast. Statystyki pokazują, że rocznie w celach turystycznych przyjeżdża tu ponad 5 milionów ludzi z Polski i innych krajów. Przyciągają ich zabytki, liczne atrakcje, przyjaźni ludzie. Duża popularność turystyczna Wrocławia wynika również z poczucia bezpieczeństwa, jakie daje. Zobacz, czy we Wrocławiu jest bezpiecznie i jakie zasady obowiązują w czasie COVID-19.

Bezpieczeństwo we Wrocławiu

Poziom bezpieczeństwa we Wrocławiu jest bardzo wysoki. Potwierdzają to statystyki, a także sami mieszkańcy, którzy nie czują zagrożenia w mieście. Przyjeżdżając do Wrocławia, bez obaw można się więc poruszać po wszystkich dzielnicach, nie tylko po ścisłym centrum. Niepokoju nie powinny też wzbudzać nocne spacery po urokliwym Starym Mieście czy Ostrowie Tumskim. Za bezpieczne uważa się też podróże komunikacją publiczną.

Czy Wrocław jest bezpieczny w czasie COVID-19?

Bezpieczeństwa we Wrocławiu nie obniżyła też pandemia koronawirusa. Wprowadzone restrykcje i ograniczenia pozwalają na swobodne zwiedzanie, odpoczynek i relaks, a przy tym zapewniają bezpieczeństwo turystom. Już od kilkunastu tygodniu we Wrocławiu można swobodnie poruszać się po otwartych przestrzeniach, natomiast w pomieszczeniach zamkniętych zostały wprowadzone sztywne reguły, które umożliwiają zachowanie zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu we Wrocławiu jest nie tylko bezpiecznie, ale i ciekawie. Dostosowanie się do restrykcji sprawiło, że z powrotem mogły zostać otwarte wszystkie największe atrakcje turystyczne m.in. ZOO z Afrykarium, Hydropolis, Panorama Racławicka czy Aquapark.

We Wrocławiu bezpieczne jest nie tylko zwiedzanie, ale i noclegi. Warto więc w stolicy Dolnego Śląska zatrzymać się na dłużej i poznać wszystkie jej uroki. Bezpieczne apartamenty w centrum Wrocławia to te, które wprowadziły nowe zasady sprzątania i dezynfekcji. Oznaczają one, że sprzątanie po poprzednich gościach obejmuje m.in.: pranie pościeli w wysokich temperaturach, dezynfekcję wszystkich twardych powierzchni, a także tych często dotykanych np. klamek czy włączników światła. Niektóre z apartamentów są ozonowane. Dzięki temu, że wynajmuje się je na wyłączność, są o wiele bezpieczniejsze niż hotele, hostele i kwatery prywatne, w których zawsze jest się narażonym na kontakt z obsługą, innymi gośćmi, osobami postronnymi. Bezpieczne apartamenty w centrum Wrocławia wynająć można dla pary czy wieloosobowych grup przyjaciół. Dużym zainteresowaniem cieszą się one również wśród rodzin z dziećmi. Za nocowaniem w nich przemawia nie tylko bezpieczeństwo, wygoda, swoboda oraz sąsiedztwo największych atrakcji regionu Dolnego Śląska.

Jak bezpiecznie zwiedzać Wrocław?

Aby czas spędzony na zwiedzaniu Wrocławia był przyjemny i pozbawiony stresu, koniecznie skorzystaj z prostej instrukcji bezpieczeństwa. Do wizyty w stolicy Dolnego Śląska przygotujesz się w 3 krokach.
Po pierwsze monitoruj swój stan zdrowia. Jeśli przed wyjazdem zauważysz jakiekolwiek objawy COVID-19 – zostań w domu. W przypadku, gdy w czasie pobytu we Wrocławiu wystąpi u ciebie gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem natychmiast skontaktuj się z całodobową i bezpłatną infolinią NFZ. Uzyskasz na niej informacje, gdzie możesz zgłosić się po pomoc.

Po drugie pamiętaj, aby przestrzegać zasad. Zalecają one zachowywanie dystansu min. 2 metrów od innych, a także nakładają obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. Równie ważna jest dezynfekcja rąk. Pamiętaj, że jeśli zapomnisz maseczki ochronnej lub środka antybakteryjnego to możesz uzupełnić swoje zapasy w maseczkomatach, które zlokalizowane są m.in. w okolicach Dworca Głównego, galeriach handlowych w pobliżu urzędów miejskich.
Na koniec zadbaj o posiadanie aktualnych informacji na temat zasad bezpieczeństwa we Wrocławiu. Odszukasz je na oficjalnych stronach rządowych, a także na witrynie Urzędu Miasta Wrocławia.