RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Baza noclegowa we Wrocławiu? Planujesz przyjazd do Wrocławia w 2020? Zebraliśmy informacje o tym gdzie nocować we Wrocławiu w 2020 roku?

Wrocław to miasto niezwykle przyjazne turystom. Nie brakuje tu dobrych restauracji, które zapraszają na śniadania, obiady, kolacje i desery, licznych atrakcji i zabytków, a także obszernej bazy noclegowej. Przyjeżdżając do Wrocławia, można wybierać pomiędzy hotelami, hostelami, a prywatnymi apartamentami. Który rodzaj noclegu najlepiej wybrać? Gdzie nocować we Wrocławiu czytając nasz wpis Baza noclegowa we Wrocławiu!

Baza noclegowa we Wrocławiu w 2020 roku

Baza noclegowa w stolicy Dolnego Śląska jest niezwykle rozbudowana. Nie brakuje tu zarówno tanich noclegów na kieszeń studencką, jak i ekskluzywnych hoteli pięciogwiazdkowych. Wrocławskie hostele proponują miejsca w salach wieloosobowych koedukacyjnych, kobiecych i męskich, a także pokoje jedno-dwu- czy trzyosobowe w podstawowym standardzie. Noclegi w hostelach popularne są szczególnie wśród studentów odwiedzających Dolny Śląsk.

Hotele we Wrocławiu

We Wrocławiu działa też spora ilość hoteli od tych z jedną do tych z pięcioma gwiazdkami. Niektóre Wrocławskie hotele mają bogatą przeszłość sięgająca poprzednich wieków. Wrocław to miasto, które od zarania dziejów przyciągało ludzi z całego świata i tak jest do dziś. Z tego względu przedsiębiorczy Wrocławianie fundowali rozmaite hotele, które stawały się wizytówką Wrocławia. We Wrocławiu można zatrzymać się zarówno w małych butikowych hotelach, jak i w znanych ogólnoświatowych sieciach.

Co jak nie hotel we Wrocławiu?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też prywatne apartamenty. Chętnie wybierane są one przez rodziny z dziećmi, pary czy grupy przyjaciół. Apartamenty we Wrocławiu mogą pochwalić się licznymi plusami. Do tych najważniejszych zalicza się dostęp do kuchni, niższą cenę niż w hotelach, możliwość samodzielnego zameldowania i wymeldowania, wygodę i komfort. W przypadku rodzin ważne jest też to, że wiele apartamentów oferuje dostęp do dziecięcego łóżeczka lub proponuje tzw. dostawkę. W mieszkaniu mogą też czuć się swobodnie, jak u siebie w domu.

Podróżując w większej grupie, może się okazać, że po podziale kosztów cena wynajmu apartamentu taka sama jak w przypadku hoteli z salami wieloosobowymi ze wspólną łazienką. Stąd też coraz częściej wrocławskie apartamenty wybierane są przez studentów chcących poznać nocne życie Wrocławia czy grupy przyjaciół organizujące w tym mieście wieczory panieńskie i kawalerskie.

Ile kosztuje nocleg we Wrocławiu w 2020 roku?

Ceny noclegów we Wrocławiu są zróżnicowane. Miejsce w Sali wieloosobowej w hostelu można wynająć już od 35 złotych w wzwyż. Droższe będą prywatne pokoje w hotelach. Ich cena zaczyna się od 100 złotych- trzeba jednak zaznaczyć, że zazwyczaj są to hotele znacznie oddalone od ścisłego centrum miasta. Hotele na Starym Mieście są znacznie droższe. Za nocleg w topowych hotelach trzeba zapłacić powyżej 350 zł za noc. W środku stawki plasują się prywatne apartamenty w centrum Wrocławia. Oferują one noclegi we Wrocławiu za średnio 200 złotych za noc. W tej cenie można wynająć 2, nawet 4- osobowy apartament w bardzo dobrej lokalizacji i w pełni wyposażony.

Gdzie wynająć apartament we Wrocławiu?

Baza noclegowa we Wrocławiu jest głównie skoncentrowana na starym mieście, choć wiele obiektów noclegowych znajduje się na terenie całego Wrocławia, zwłaszcza w pobliżu ulicy wylotowych, lotniska. Niewątpliwie najbardziej pożądaną lokalizacją są okolice Rynku. Mieszkanie na Starym Mieście to niebywała wygoda. Wszystkie zabytki Wrocławia są bowiem na wyciągnięcie ręki, można do nich przemieścić się na piechotę. Plusem jest też duża ilość kawiarni, sklepów, punktów usługowych znajdujących się w centrum oraz łatwa komunikacja z atrakcjami oddalonymi od Starego Miasta. Trzeba jednak pamiętać, że jak w każdym dużym mieście w centrum może być spory problem z zaparkowaniem samochodu. Jeśli więc do Wrocławia przyjeżdża się własnym transportem, a nie pociągiem, autobusem czy samolotem to warto rozważyć apartamenty posiadające własne miejsca parkingowe.