RECEPCJA +48 504 954 504 - całodobowo
Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Liczba osób w pokoju:

Organizacja wesele staje się coraz bardziej złożonym zadaniem organizacyjnym. Szczególnie jeśli młodzi pochodzą z różnych miast lub chcą zaprosić rodzinę, mieszkającą w różnych zakątkach Polski, a nawet w innych krajach. W takiej sytuacji trzeba zapewnić weselnikom odpowiednie zakwaterowanie przynajmniej na jeden nocleg. Co w takim razie wybrać apartament, czy hotel?

Wesele w dużym mieście

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, takim jak, Wrocław, Warszawa, Kraków, czy Gdańsk, masz szeroki wybór miejsc i możliwości organizacji wesela. Wszystko zależy od tego, jak duża ma być impreza, jaki styl Ci odpowiada oraz na co Cię stać. Czynnik finansowy nie ukrywajmy, ma też bardzo duże znaczenie. Decydując się na ślub w dużym mieście, do wyboru masz wiele miejsc na organizację ceremonii ślubnej oraz wesela. Od tradycyjnych sal weselnych, ekskluzywnych i drogich hoteli, aż do mniej kosztownych klubów i restauracji, gdzie można spędzić miło czas i dobrze się bawić. Coraz chętniej młodzi ludzie decydują się na mniej tradycyjne wesela, często organizowane na wolnym powietrzu lub klubie na znacznie większym luzie. Dzięki temu młodzi i goście mogą się czuć bardziej swobodnie.

Duże miasto oferuje również szeroki wybór miejsc na przenocowanie weselnych gości. Jakie mamy opcje do wyboru?

Apartament – komfort i niezależność

Nie każda sala weselna a tym bardziej restauracja, czy klub może zaoferować pokoje dla gości. Warto więc pomyśleć nad odpowiednim noclegiem dla weselników. Doskonałą opcją są w tym przypadku apartamenty, w których goście mogą spędzić jedną lub więcej nocy. Różnorodność oferty umożliwia wybór odpowiedniego apartamentu dla różnych gości. Zależnie od potrzeb, goście mogą przenocować w apartamentach typu studio, dwu oraz trzypokojowych, mogących pomieścić od jednej do 6 osób. Większość apartamentowców oferuje dodatkowe usługi takie jak: bezpłatne wi-fi, kompleksowe wyposażenie wysokiej klasy.

Dodatkową zaletą jest fakt, że apartamentowce są usytuowane w centrum, dają więc szansę przybyłym z innych miast lub krajów weselnikom wybrania się na spacer, w czasie gdy młodzi szykują się do ceremonii.

Jeśli planujesz wesele we Wrocławiu, sprawdź nocleg dla gości weselnych.

Hotel – kosztowna elegancja

Organizując wesele w hotelu, często można liczyć na atrakcyjne oferty noclegowe dla młodej pary oraz ich gości. Zazwyczaj są to pokoje jedno lub dwu pokojowe. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, szczególnie że od razu po zakończonym weselu, które zazwyczaj trwa do późnych godzin nocnych, można szybko udać się na spoczynek. Hotele oferują również możliwość skorzystania ze śniadania, dzięki czemu można spędzić z rodziną i przyjaciółmi, jeszcze trochę czasu rano już na spokojnie i bez oficjalnych ceremonii.

Warto jednak zwrócić uwagę, że pokoje hotelowe są często mniej komfortowe dla większych rodzin lub rodzin z mniejszymi dziećmi. A ceny apartamentów hotelowych są zdecydowanie wyższe. Dodatkowo oferta na tańszy nocleg dla gości weselnych zazwyczaj dotyczy tylko jednej nocy.

Inne opcje noclegu w dużym mieście

Czy apartamenty i hotele to jedyne możliwości na nocleg dla gości weselnych? Oczywiście, że nie. W dużych miastach są do dyspozycji również różnorodne hostele. Zależnie od lokalizacji i standardu ich ceny są bardziej zróżnicowane, dzięki czemu łatwiej znaleźć opcje bardziej ekonomiczną. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że są zlokalizowane w różnych punktach miasta, więc łatwo znaleźć coś blisko miejsca, w którym będzie organizowane wesele. Większość hosteli oferuje pokoje dla różnej ilości gości – od dwóch do czterech lub pięciu osób. Będą więc dobry rozwiązaniem, dla większych rodzin lub grup znajomych.

Oczywiście, trzeba pamiętać, że hostele nie są tak eleganckie, jak hotele, ani tak komfortowe, jak apartamenty.

Jak widzisz, ilość różnorodnych propozycji na przygotowanie wesela oraz wybór miejsc na nocleg dla gości weselnych jest szeroki. Dzięki czemu łatwiej zorganizować ślub dopasowanych do naszych możliwości finansowych.